1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Milde falas la neĝ’  Flustre falas la neĝ ’
tradukita de N. N. 01  tradukita de Josef Kühnel

Milde falas la neĝ’, Lago silentas en preĝ’, Arboj en brilblanka vest’. Ĝoju pri kristnaska fest !

Flustre falas la neĝ’. Lag’ rigidas laŭ leĝ’. Kristfeste brilas arbar’. Ĝoju pri Kristo, homar’!

Nun varmiĝas la kor’, Ĉesas ĉagren’ kaj dolor’, Ĝoju pri Dia ĉeest’. Ĝoju pri kristnaska fest!

Varma estas en kor’. Foras ĉiu dolor’. Fuĝas la vivoamar’. Ĝoju pri Kristo, homar’!

Sankta nokto de Di’, Vekas anĝelĥoron ĝi, Sonas ĉarmega atest’: Ĝoju pri kristnaska fest’!

Sankta nokta lumbril’ kaj ĉiela jubil’ logas laŭ ĉarma fanfar’: Ĝoju pri Kristo, homar’!

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de N. N. 01.

MR-012-NN-1 / Arg-99-201 (2003-12-11 08:46:13)

MR-012-NN-1 Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Josef Kühnel.

MR-012-JK-1 / Arg-99-202 (2010-09-18 19:50:56)

MR-012-JK1

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=201,202