1/1

Eduard Ebel,

Ŝvebas neĝ el aer’

tradukita de Joachim Gießner

Ŝvebas neĝ’ el aer’, nun ripozas la ter’. Mondo en brilblanka vest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Varma lum’ en la kor’, for ĉagreno kaj plor’, ĉesas de l’ viv’ la molest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Baldaŭ nokto de l’ glor’. Kaj el ĉielo la ĥor Sonos en dolĉa majest’, Goju, ja venos kristfest’.

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

MR-012-JG-1 / Arg-99-200 (2012-12-24 16:27:56)

MR-012-JG-1

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=200