1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Ŝvebas neĝ el aer’  Milde falas la neĝ’
übersetzt von Joachim Gießner  übersetzt von N. N. 01

Ŝvebas neĝ’ el aer’, nun ripozas la ter’. Mondo en brilblanka vest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Milde falas la neĝ’, Lago silentas en preĝ’, Arboj en brilblanka vest’. Ĝoju pri kristnaska fest !

Varma lum’ en la kor’, for ĉagreno kaj plor’, ĉesas de l’ viv’ la molest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Nun varmiĝas la kor’, Ĉesas ĉagren’ kaj dolor’, Ĝoju pri Dia ĉeest’. Ĝoju pri kristnaska fest!

Baldaŭ nokto de l’ glor’. Kaj el ĉielo la ĥor Sonos en dolĉa majest’, Goju, ja venos kristfest’.

Sankta nokto de Di’, Vekas anĝelĥoron ĝi, Sonas ĉarmega atest’: Ĝoju pri kristnaska fest’!

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Leise rieselt der Schnee” von Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) ins Esperanto durch Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

MR-012-JG-1 / Arg-99-200 (2012-12-24 16:27:56)

MR-012-JG-1 Übersetzung des deutschen Gedichtes “Leise rieselt der Schnee” von Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) ins Esperanto durch N. N. 01.

MR-012-NN-1 / Arg-99-201 (2003-12-11 08:46:13)

MR-012-NN-1

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=200,201