1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Ŝvebas neĝ el aer’  Neĝas nun ĉie ĉi
tradukita de Joachim Gießner  tradukita de Manfredo Ratislavo

Ŝvebas neĝ’ el aer’, nun ripozas la ter’. Mondo en brilblanka vest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Neĝas nun ĉie ĉi, lagon kovras glaci’, brilas kristnaske arbar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Varma lum’ en la kor’, for ĉagreno kaj plor’, ĉesas de l’ viv’ la molest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Varma estas la kor’, malaperas dolor’, venas savant’ de l’ homar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Baldaŭ nokto de l’ glor’. Kaj el ĉielo la ĥor Sonos en dolĉa majest’, Goju, ja venos kristfest’.

Malleviĝis la sun’, sankta nokt’ estas nun, kantas por ni anĝelar’: Ĝoju vi, ho kristanar’!

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

MR-012-JG-1 / Arg-99-200 (2012-12-24 16:27:56)

MR-012-JG-1 Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-99-199 (2003-12-11 08:30:04)

MR-012-3

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=200,199