1/1

Eduard Ebel,

Neĝas nun ĉie ĉi

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Neĝas nun ĉie ĉi, lagon kovras glaci’, brilas kristnaske arbar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Varma estas la kor’, malaperas dolor’, venas savant’ de l’ homar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Malleviĝis la sun’, sankta nokt’ estas nun, kantas por ni anĝelar’: Ĝoju vi, ho kristanar’!

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Leise rieselt der Schnee” von Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-99-199 (2003-12-11 08:30:04)

MR-012-3

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=199