1/1

Eduard Ebel,

Neĝas nun ĉie ĉi

tradukita de Manfredo Ratislavo

Neĝas nun ĉie ĉi, lagon kovras glaci’, brilas kristnaske arbar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Varma estas la kor’, malaperas dolor’, venas savant’ de l’ homar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Malleviĝis la sun’, sankta nokt’ estas nun, kantas por ni anĝelar’: Ĝoju vi, ho kristanar’!

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-99-199 (2003-12-11 08:30:04)

MR-012-3

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=199