1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Flustre falas la neĝ ’  Milde falas la neĝ’
tradukita de Josef Kühnel  tradukita de N. N. 01

Flustre falas la neĝ’. Lag’ rigidas laŭ leĝ’. Kristfeste brilas arbar’. Ĝoju pri Kristo, homar’!

Milde falas la neĝ’, Lago silentas en preĝ’, Arboj en brilblanka vest’. Ĝoju pri kristnaska fest !

Varma estas en kor’. Foras ĉiu dolor’. Fuĝas la vivoamar’. Ĝoju pri Kristo, homar’!

Nun varmiĝas la kor’, Ĉesas ĉagren’ kaj dolor’, Ĝoju pri Dia ĉeest’. Ĝoju pri kristnaska fest!

Sankta nokta lumbril’ kaj ĉiela jubil’ logas laŭ ĉarma fanfar’: Ĝoju pri Kristo, homar’!

Sankta nokto de Di’, Vekas anĝelĥoron ĝi, Sonas ĉarmega atest’: Ĝoju pri kristnaska fest’!

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Josef Kühnel.

MR-012-JK-1 / Arg-99-202 (2010-09-18 19:50:56)

MR-012-JK1 Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de N. N. 01.

MR-012-NN-1 / Arg-99-201 (2003-12-11 08:46:13)

MR-012-NN-1

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=,202,201