1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Milde falas la neĝ’  Ŝvebas neĝ el aer’
tradukita de N. N. 01  tradukita de Joachim Gießner

Milde falas la neĝ’, Lago silentas en preĝ’, Arboj en brilblanka vest’. Ĝoju pri kristnaska fest !

Ŝvebas neĝ’ el aer’, nun ripozas la ter’. Mondo en brilblanka vest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Nun varmiĝas la kor’, Ĉesas ĉagren’ kaj dolor’, Ĝoju pri Dia ĉeest’. Ĝoju pri kristnaska fest!

Varma lum’ en la kor’, for ĉagreno kaj plor’, ĉesas de l’ viv’ la molest’, ĝoju, ja venos kristfest’.

Sankta nokto de Di’, Vekas anĝelĥoron ĝi, Sonas ĉarmega atest’: Ĝoju pri kristnaska fest’!

Baldaŭ nokto de l’ glor’.

Kaj el ĉielo la ĥor Sonos en dolĉa majest’, Goju, ja venos kristfest’.

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de N. N. 01.

MR-012-NN-1 / Arg-99-201 (2003-12-11 08:46:13)

MR-012-NN-1 Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

MR-012-JG-1 / Arg-99-200 (2012-12-24 16:27:56)

MR-012-JG-1

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=,201,200