1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Milde falas la neĝ’  Neĝas nun ĉie ĉi
übersetzt von N. N. 01  übersetzt von Manfredo Ratislavo

Milde falas la neĝ’, Lago silentas en preĝ’, Arboj en brilblanka vest’. Ĝoju pri kristnaska fest !

Neĝas nun ĉie ĉi, lagon kovras glaci’, brilas kristnaske arbar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Nun varmiĝas la kor’, Ĉesas ĉagren’ kaj dolor’, Ĝoju pri Dia ĉeest’. Ĝoju pri kristnaska fest!

Varma estas la kor’, malaperas dolor’, venas savant’ de l’ homar’. Ĝoju vi, ho kristanar’!

Sankta nokto de Di’, Vekas anĝelĥoron ĝi, Sonas ĉarmega atest’: Ĝoju pri kristnaska fest’!

Malleviĝis la sun’, sankta nokt’ estas nun, kantas por ni anĝelar’: Ĝoju vi, ho kristanar’!

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Leise rieselt der Schnee” von Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) ins Esperanto durch N. N. 01.

MR-012-NN-1 / Arg-99-201 (2003-12-11 08:46:13)

MR-012-NN-1 Übersetzung des deutschen Gedichtes “Leise rieselt der Schnee” von Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-99-199 (2003-12-11 08:30:04)

MR-012-3

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=,201,199