1/1

Eduard Ebel,  Eduard Ebel,
Leise rieselt der Schnee  Milde falas la neĝ’

tradukita de N. N. 01

Leise rieselt der Schnee, still und starr ruht der See, weihnachtlich glänzet der Wald. Freue dich, Christkind kommt bald!

Milde falas la neĝ’, Lago silentas en preĝ’, Arboj en brilblanka vest’. Ĝoju pri kristnaska fest !

In den Herzen ist’s warm, still schweigt Kummer und Harm, Sorge des Lebens verhallt. Freue dich, Christkind kommt bald.

Nun varmiĝas la kor’, Ĉesas ĉagren’ kaj dolor’, Ĝoju pri Dia ĉeest’. Ĝoju pri kristnaska fest!

Bald ist heilige Nacht, Chor der Engel erwacht, hört nur, wie lieblich es schallt: Freue dich, Christkind kommt bald!

Sankta nokto de Di’, Vekas anĝelĥoron ĝi, Sonas ĉarmega atest’: Ĝoju pri kristnaska fest’!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905).

MR-012-3 / Arg-99-198 (2014-04-23 17:57:42)

Vidu ankaŭ: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Leise_ rieselt_der_Schnee .

Traduko de la Germana poemo “Leise rieselt der Schnee” de Eduard Ebel (Eduardo Ebelo, ∗1839 – †1905) en Esperanton de N. N. 01.

MR-012-NN-1 / Arg-99-201 (2003-12-11 08:46:13)

MR-012-NN-1

http://www.poezio.net/version?poem-id=99&version-id=,198,201