1/1

Mèng Hàorán,

Shān guāng

Xià rì nán tíng huái xīn dà

Shān guāng hū xī luò Chí yuè jiàn dōng shàng Sǎn fà chéng xī liáng Kāi xuān wò xián chǎng Hé fēng sòng xiāng qì Zhú lù dī qīng xiǎng Yù qǔ míng qín tán Hèn wú zhī yīn shǎng Gǎn cǐ huái gù rén Zhōng xiāo láo mèng xiǎng

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mèng Hàorán (∗689 – †740).

Arg-995-2006 (2014-04-21 20:01:57)

La ĉina-lingva teksto de tiu ĉi poemo troveblas sub http: // www. chinese-poems. com/ m6. html . Tie estas indikita ankaŭ laŭvorta kaj laŭsenca angligoj. Pri la aŭtoro vidu la vikipediejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Meng_Haoran .

http://www.poezio.net/version?poem-id=995&version-id=,2006