1/2

N. N. 79,

Knabineto arbareton

tradukita de N. N. 80

Knabinteo arbareton iris kun la ĝoj’. Kaj renkontis ĉasisteton sur la sama voj’.

refreno: Ne estas la strato nek tiu hejm’ Ne estas knabino amata plej. Mi trovis la straton kun kara hejm’ Mi trovis knabinon amatan plej.

Ĉasisteto samvojano mi salutas vin. Vi ricevus buterpanon, sed mi manĝis ĝin.

refreno: Ne estas la strato nek tiu hejm’ ...ktp

Se vi manĝis, do vi manĝis, ne incitu min. Se mi havus bastoneton, tuj mi batos vin.

refreno: Ne estas la strato nek tiu hejm’ ...ktp

…

2/2

Traduko de la Pola poemo “Szła Dzieweczka” de N. N. 79 en Esperanton de N. N. 80. Arg-993-2003 (2014-04-17 10:54:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=993&version-id=2003