1/2

N. N. 79,  N. N. 79,
Szła Dzieweczka  Knabineto arbareton

tradukita de N. N. 80

Szła dzieweczka do laseczka, do zielonego, Do zielonego, do zielonego. Napotkała myśliweczka, bardzo szwarnego, Bardzo szwarnego, bardzo szwarnego.

Knabinteo arbareton

iris kun la ĝoj’.

Kaj renkontis ĉasisteton

sur la sama voj’.

Ref: Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom, Gdzie jest ta dziewczyna, co kocham ją. Znalazłem ulicę, znalazłem dom, Znalazłem dziewczynęco kocham ją. refreno: Ne estas la strato nek tiu hejm’ Ne estas knabino amata plej. Mi trovis la straton kun kara hejm’ Mi trovis knabinon amatan plej.

Myśliweczku, kochaneczku bardzom ci rada, Bardzom ci rada, bardzom ci rada. Dałabym ci chleba z masłem, alem go zjadła, Alem go zjadła, alem go zjadła.

Ĉasisteto samvojano

mi salutas vin.

Vi ricevus buterpanon, sed mi manĝis ĝin.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd. refreno: Ne estas la strato nek tiu hejm’ ...ktp

Jak żeś zjadła, to żeś zjadła, to mi sięnie chwal, To mi sięnie chwal, to mi sięnie chwal. Bo jak bym cięw lesie spotkał, to bym cięzeprał, To bym cięzeprał, to bym cięzeprał.

Se vi manĝis, do vi manĝis,

ne incitu min.

Se mi havus bastoneton,

tuj mi batos vin.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd. refreno: Ne estas la strato nek tiu hejm’ ...ktp

Myśliweczku bardzo szwarny, czemu oczka masz, Czemu oczka masz, czemu oczka masz. A ta jego kochaneczka, łezki ociera, Łezki ociera, łezki ociera.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd.

Po có ż płaczesz, lamentujesz, moja dziewczyno, Moja dziewczyno, moja dziewczyno. Wypłakałaś swoje oczka, nie miałaś o co, Nie miałaś o co, nie miałaś o co.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd.

…  …

2/2

Verkinto de tiu ĉi Pola poemo estas N. N. 79. Arg-993-2002 (2014-04-17 12:50:16) La teksto troviĝas ekzemple en http: // chomikuj. pl/ greyfrut07/ BIESI DNE/ sz*c5*82a+ dziewieczka, 1128487048. txt .

Traduko de la Pola poemo “Szła Dzieweczka” de N. N. 79 en Esperanton de N. N. 80. Arg-993-2003 (2014-04-17 10:54:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=993&version-id=2002,2003