1/2

N. N. 79,

Szła Dzieweczka

Szła dzieweczka do laseczka, do zielonego, Do zielonego, do zielonego. Napotkała myśliweczka, bardzo szwarnego, Bardzo szwarnego, bardzo szwarnego.

Ref: Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom, Gdzie jest ta dziewczyna, co kocham ją. Znalazłem ulicę, znalazłem dom, Znalazłem dziewczynęco kocham ją.

Myśliweczku, kochaneczku bardzom ci rada, Bardzom ci rada, bardzom ci rada. Dałabym ci chleba z masłem, alem go zjadła, Alem go zjadła, alem go zjadła.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd.

Jak żeś zjadła, to żeś zjadła, to mi sięnie chwal, To mi sięnie chwal, to mi sięnie chwal. Bo jak bym cięw lesie spotkał, to bym cięzeprał, To bym cięzeprał, to bym cięzeprał.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd.

…

2/2

Myśliweczku bardzo szwarny, czemu oczka masz, Czemu oczka masz, czemu oczka masz. A ta jego kochaneczka, łezki ociera, Łezki ociera, łezki ociera.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd.

Po có ż płaczesz, lamentujesz, moja dziewczyno, Moja dziewczyno, moja dziewczyno. Wypłakałaś swoje oczka, nie miałaś o co, Nie miałaś o co, nie miałaś o co.

Ref: Gdzie jest ta ulica ... itd.

Verkinto de tiu ĉi Pola poemo estas N. N. 79.

Arg-993-2002 (2014-04-17 12:50:16)

La teksto troviĝas ekzemple en http: // chomikuj. pl/ greyfrut07/ BIESI DNE/ sz*c5*82a+ dziewieczka,1128487048. txt .