1/2

E. Wasilewski,  E. Wasilewski,
Płynie Wisła, płynie  Fluas Vistulo

übersetzt von Irena Łowińska

Płynie Wisła, płynie, Po polskiej krainie. A dopoki płynie: Polska nie zaginie.

Fluas tra Pollando la river’ Vistulo. Ĝis kiam ĝi fluos, vivos la patrujo.

Zobaczyła Kraków, Wnet go pokochała. A w dowód miłości Wstęgąopasała.

Vidis ĝi Krakovon, perlon de Pollando, kaj pro am’ sincera zonis per rubando.

Nad mojąkolebką Matka sięschylała, I mówić pacierze Wzesnie nauczała, Ĉe lulilo mia la patrin’ genuis, kaj pollingve preĝi ŝi al mi intruis.

“Ojcze nasz” i “Zdrowaś” I “Skład Apostolski” Bym do samej śmierci Kochal naród polski.

Sekvis “Patro nia”, “Saluton, Maria”, Patrujon amatan gardu mano Dia.

Bo ten naród polski Ma ten urok w sobie: Kto go raz pokochal, Nie zapomni w grobie.

....................... ....................... ....................... .......................

…  …

2/2

Verfasser dieses polnischen Gedichtes ist E. Wasilewski.

Arg-992-2000 (2014-04-16 22:47:15)

Pri la teksto vidu ankaŭ: http: // www. binek. pl/ spiewnik/ P_05. html kaj http: // www. gong. art. pl/ spiewnik/ piosenki/ 126. html .

Übersetzung des polnischen Gedichtes “Płynie Wisła, płynie” von E. Wasilewski ins Esperanto durch Irena Łowińska.

Arg-992-2001 (2014-04-16 22:55:08)

La muzik-notoj troveblas en http: // a-pesni. org/ polsk/ plyniewisla. htm . Aŭdebla la kanto jen: http: // www. youtube. com/ watch? v= B29t6xDsL9k&feature= player_embedded .

http://www.poezio.net/version?poem-id=992&version-id=2000,2001