1/1

E. Wasilewski,

Płynie Wisła, płynie

Płynie Wisła, płynie, Po polskiej krainie. A dopoki płynie: Polska nie zaginie.

Zobaczyła Kraków, Wnet go pokochała. A w dowód miłości Wstęgąopasała.

Nad mojąkolebką Matka sięschylała, I mówić pacierze Wzesnie nauczała,

“Ojcze nasz” i “Zdrowaś” I “Skład Apostolski” Bym do samej śmierci Kochal naród polski.

Bo ten naród polski Ma ten urok w sobie: Kto go raz pokochal, Nie zapomni w grobie.

Verfasser dieses polnischen Gedichtes ist E. Wasilewski.

Arg-992-2000 (2014-04-16 22:47:15)

Pri la teksto vidu ankaŭ: http: // www. binek. pl/ spiewnik/ P_05. html kaj http: // www. gong. art. pl/ spiewnik/ piosenki/ 126. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=992&version-id=,2000