1/2

E.,

Płynie Wisła

Płynie Wisła, płynie, Po polskiej krainie, A dopóki płynie, Polska nie zaginie.

Chocia ż sięschowała W niepołomskie lasy I do morza wpada, Płynie jak przed czasy.

Nad mojąkolebką Matka sięschylała I mówić pacierza Wcześnie nauczała.

Ojcze nasz i Zdrowaś I skład Apostolski Bym do samej śmierci Kochał naród polski.

Bo ten naród polski Ma ten urok w sobie Kto go raz pokochał, Nie zapomni w grobie.

…

2/2

Verkinto de tiu ĉi Pola poemo estas E. (∗Wasilewski). Arg-991-1999 (2014-04-16 19:30:37) Pieśń ta jest anonimową odmianą słowną i melodyczną napisanego przez E. Wasilewskiego w 1840 r. krakowiaka. Tiu ĉi teksto troviĝas en la retejo http: // www. bibliotekapiosenki. pl/ Plynie_Wisla_plynie_( krakowiak) . La verkinto estas nekonata.

http://www.poezio.net/version?poem-id=991&version-id=1999