1/1

Rainer Maria Rilke,

Advent’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Neĝerojn pelas en arbaro la vintra vento antaŭ si. Ke brilos ĝi kun kandelaro jam antaŭsentas la abi’.

Ĝi kontraŭvente sin defendas, etendas sin al blanka voj’; ĝi kreskas daŭre kaj atendas nur tiun nokton de la ĝoj’.

Traduko de la Germana poemo “Advent” de Rainer Maria Rilke (Rajnero Mario Rilko, ∗1875-12-04 – †1926-12-29) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-020-4 / Arg-98-197 (2005-09-14 13:16:10)

MR-020-4

http://www.poezio.net/version?poem-id=98&version-id=,197