1/1

Eleanor Farjeon,  Eleanor Farjeon,
Lumas mateno  Morning has broken

übersetzt von Manfred Retzlaff

Lumas mateno kiel komence, Kanto de merlo, laŭdo de Di’. Dank’ por la kantoj kaj la mateno� Danku nin Dion por ĉio ĉi.

Argiope Information: Aufgrund urheberrechtlicher Bedenken ist die Anzeige dieser Version unterbunden.

Falas pluvgutoj sunlumigitaj, Kuŝas unua ros’ sur la gres’. Dank’ pro la Dia spur’ en-ĝardena, Benas la Teron Dio sen ĉes’.

Mia la suno kaj la mateno! Bril’ de Edeno aperas al mi. Danku ni Dion, danku senlime! Ree salutas la lum’ ni de Li.

Übersetzung des englischen Gedichtes “Morning has broken” von Eleanor Farjeon (∗1881-02-13 – †1965-06-05) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2014-06.

Arg-986-2178 (2014-07-17 15:45:43)

Verfasser dieses englischen Gedichtes ist Eleanor Farjeon (∗1881-02-13 – †1965-06-05).

Arg-986-1987 (2014-03-24 19:17:22)

Vidu ankaŭ:http: // www. allspirit. co. uk/ morning. html . Pri la verkintino vidu la retejojn http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Eleanor_Farjeon kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Eleanor_ Farjeon . Pri la kanto “Morning has broken” vidu: http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Morning_Has_Broken kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Morning_ Has_Broken .

http://www.poezio.net/version?poem-id=986&version-id=2178,1987