1/1

Elli Weisbach,  Elli Weisbach,
Inter spaco kaj tempo  Zwischen Raum und Zeit

tradukita de Manfred Retzlaff

Foje mi traglitas inter spaco kaj tempo en sonĝo kaj mi kunportas de tie rebrilon de la brilo.

Manchmal schlüpfe ich zwischen Zeit und Raum hindurch im Traum und bringe einen Widerschein des Glanzes von dort mit.

Traduko de la Germana poemo “Zwischen Raum und Zeit” de Elli Weisbach (Elvira Köhler) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-982-1982 (2014-03-19 10:50:42)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Elli Weisbach (Elvira Köhler).

Arg-982-1981 (2014-03-19 10:36:58)

http://www.poezio.net/version?poem-id=982&version-id=1982,1981