1/1

Frank Hartmann,

vekiĝi

tradukita de Manfred Retzlaff vekiĝi de l’ bruo

la birdoj kantas cviĉas kaj babilas tra la aperta fenestro

voli ekdormi ree sensukcese

la fenestron fermi kaj tamen ne povi ekdormi

konstati

ke estas la bruo interna kiu malhelpas min pludormi

ĝi vokas bruas kaj krias pumpumas kaj tintas tra la malferma animo

tempo ekstari

Traduko de la Germana poemo “aufwachen” de Frank Hartmann (∗1964-08-20) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-981-1980 (2014-03-28 09:10:48)

http://www.poezio.net/version?poem-id=981&version-id=1980