1/1

Rose Ausländer,

Repaciĝo

tradukita de Manfred Retzlaff

Ree mateno sen fantomoj En la roso briletas la ĉielarko kiel signo de l’ repaciĝo.

Vi rajtas ĝoji pri la perfekta konstruo de l’ rozo Vi rajtas en la verda labirinto perdiĝi kaj retroviĝi en klara formo.

Vi ratas esti homo fidoplena

La mateno roso rakontas al vi fabelojn. Vi rajtas nove ordigi la aĵojn koloron disdoni kaj ree beldiri

En tiu ĉi mateno vi kreanto kaj kreito

Traduko de la Germana poemo “Versöhnung” de Rose Ausländer (civila nomo: Rosalie Beatrice Scherzer, ∗1901-05-11 – †1988-01-03) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2014-03-18.

Arg-980-1978 (2014-03-18 15:54:39)

http://www.poezio.net/version?poem-id=980&version-id=,1978