1/1

Tomas Tranströmer,  Tomas Tranströmer,
Nigraj Bildkartoj  Svarta vykort

tradukita de Pejno Simono

I.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Kalendar’ plenplena, estont’ vakua. Kablo zumas kanton sen lando hejma. Neĝas maren. Plumbas silento. Kaje ombroj baraktas.

II.

Vivomeze Morto colprenas homon. Forgesitas, vivo viviĝas plue. Sed kudrite kaŝe, atendas via vesto-kompleto.

Traduko de la Sveda poemo “Svarta vykort” de Tomas Tranströmer (∗1931-04-15) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-978-1972 (2014-03-14 11:30:32)

Verkinto de tiu ĉi Sveda poemo estas Tomas Tranströmer (∗1931-04-15).

Arg-978-1971 (2014-03-14 11:32:14)

Pri la aŭtoro vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Tomas_ TranstrГ�mer .

http://www.poezio.net/version?poem-id=978&version-id=1972,1971