1/1

Tomas Tranströmer,  Tomas Tranströmer,
Ŝtormo  Storm

tradukita de Pejno Simono

Voje jen embuskas prakverko granda - kvazaŭ alko ŝtona, kornaro kronas mejlvastaĵon antaŭ septembro-mara burgo verdnigra.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Norda ŝtorm’. Sezono de ruĝaj sorpoj. Se sendorma nokto, vi aŭdas kiel sia-ĉele stamfas stelaroj stale, volbe la arbojn.

Traduko de la Sveda poemo “Storm” de Tomas Tranströmer (∗1931-04-15) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-977-1970 (2014-03-14 11:19:55)

Pri la verkinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Tomas_ TranstrГ�mer .

Verkinto de tiu ĉi Sveda poemo estas Tomas Tranströmer (∗1931-04-15).

Arg-977-1969 (2014-03-14 11:22:21)

http://www.poezio.net/version?poem-id=977&version-id=1970,1969