1/1

William Blake,

La rozo malsana

tradukita de Pejno Simono

Malsanas vi roz’! La larv’ kaŝĉeesta, alflugis dumnokte tra hurlo tempesta,

por lite vin trovi ruĝega pro ĝu’, kaj en am’ noktmistera jen via detru’.

Traduko de la Angla poemo “The Sick Rose” de William Blake (∗1757-11-28 – †1827-08-12) en Esperanton de Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-974-1962 (2014-03-13 02:12:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=974&version-id=,1962