1/1

William Blake,

La rozo malsana

translated by Pejno Simono

Malsanas vi roz’! La larv’ kaŝĉeesta, alflugis dumnokte tra hurlo tempesta,

por lite vin trovi ruĝega pro ĝu’, kaj en am’ noktmistera jen via detru’.

Translation of the English poem “The Sick Rose” by William Blake (∗1757-11-28 – †1827-08-12) into Esperanto by Pejno Simono (Simon Edward Adrian Payne, ∗1941-12-23).

Arg-974-1962 (2014-03-13 02:12:38)

http://www.poezio.net/version?poem-id=974&version-id=,1962