1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Nokto-muziko  Nachtmusik

translated by Manfredo Ratislavo

La arboj odoras, silentas. En lunlumon iras ni,^{2} ni flutas, muzik-instrumentas sub via fenestro al vi.

Die Bäume duften und schweigen. Wir treten ins Mondlicht vor und flöten und zimbeln und geigen zu deinem Fenster empor.

Ni tute ne vin ĝenu, kaŝita homido vi, Vi tion nur koprenu, samkiel la vent’ estus ĝi.

Wir wollen dich nicht stören, verborgenes Menschenkind, du sollst uns nur so hören, al wär’ es der nächtliche Wind.

Translation of the German poem “Nachtmusik” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-967-1948 (2014-02-09 22:27:39)

Author of this German poem is Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06), published 1938.

Arg-967-1947 (2014-02-09 22:30:31)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la retejo http: // www. mayer-lieder. de/ kuenstler/ manfred-hausmann/ index. html . Martin Hausmann, filo de la aŭtoro, donis la permeson al mi, traduki kaj enigi la poemon en mian retan poem-kolekton “www.poezio.net”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=967&version-id=1948,1947

2aŭ:

Eniras en lunlumon ni,