1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Nachtmusik  Nokto-muziko

tradukita de Manfredo Ratislavo

Die Bäume duften und schweigen. Wir treten ins Mondlicht vor und flöten und zimbeln und geigen zu deinem Fenster empor.

La arboj odoras, silentas. En lunlumon iras ni,^{2} ni flutas, muzik-instrumentas sub via fenestro al vi.

Wir wollen dich nicht stören, verborgenes Menschenkind, du sollst uns nur so hören, al wär’ es der nächtliche Wind.

Ni tute ne vin ĝenu, kaŝita homido vi, Vi tion nur koprenu, samkiel la vent’ estus ĝi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06), publikigita 1938.

Arg-967-1947 (2014-02-09 22:30:31)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la retejo http: // www. mayer-lieder. de/ kuenstler/ manfred-hausmann/ index. html . Martin Hausmann, filo de la aŭtoro, donis la permeson al mi, traduki kaj enigi la poemon en mian retan poem-kolekton “www.poezio.net”.

Traduko de la Germana poemo “Nachtmusik” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-967-1948 (2014-02-09 22:27:39)

2aŭ: Eniras en lunlumon ni,

http://www.poezio.net/version?poem-id=967&version-id=1947,1948