Inhaltsverzeichnis

Heinrich Heine, Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, IV . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Heinrich Heine, Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, IV  2/2

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, IV

translated by Manfred Retzlaff

Oreleon almetu al mia kor’, Frapadon vi aŭdos, ho karulin’; Laboras fi-ĉarpentist’ en ĝi, La ĉerkon ĉarpentas li por mi.

frapadas tagnokte en mia sin’, Delonge ne lasas plu dormi min. Rapidu, ho ĉarpentisto vi, Por ke ekdormi povu mi!

Translation of the German poem “Buch der Lieder, Junge Leiden, IV” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984.

MR-135-1 / Arg-704-1418 (2012-12-07 09:25:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=704&version-id=1418