Inhaltsverzeichnis

Hermann Schmidt, En Dai fol Lêngen; Hermann Schmidt, Sopirplena tago . . . . . . . . 2

Hermann Schmidt, En Dai fol Lêngen; Hermann Schmidt, Sopirplena tago  2/2
Hermann Schmidt,  Hermann Schmidt,
En Dai fol Lêngen  Sopirplena tago

tradukita de Manfredo Ratislavo

En Dai fol Lêngen Gair nü tö Jen‘. Min Hart es truurig, Ik se niin Sen.

Finiĝas tago, sopiras mi. Mi estas trista pro tio ĉi.

Wan uur-t jens üders, Dat-k lewi mut? Sa gre es ales Üs Kur üp Fut.

Ĉu rajtos ree ekvivi mi? Grizega estas ja ĉio ĉi.

Sa em min Siil es, Sa siir en wilj! Haa-k dit fortiinet Döör en gurt Skilj?

Vundita estas nun mia kor’! Turmentas ege min la dolor’.

Üüs Hergot stjüürt mi Döör ales hen. Hi föört dit Lewin Tö en gur Jen‘.

Sed Dio stiras tra ĉio min, la vivon gvidas al bona fin’.

Verkinto de tiu ĉi Frisa poemo estas Hermann Schmidt (∗1901-11-10 – †1979-03-10).

Arg-65-127 (2004-02-06 12:49:47)

Traduko de la Frisa poemo “En Dai fol Lêngen” de Hermann Schmidt (∗1901-11-10 – †1979-03-10) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994.

MR-264-1a / Arg-65-128 (2003-10-26 01:36:35)

http://www.poezio.net/version?poem-id=65&version-id=127,128