1/1

N. N. 74,

Brilas stel’

übersetzt von Joachim Gießner

Brilas stel’ de maten’, bona nokt’ al Helen’; kaj deziru nun Di’

bonan nokton al vi. Bona nokt’, bona nokt’- jen dezir’ nur al ŝi, nur al ŝi,

kie dum la nokt’ restadis mi. Bona nokt’, bona nokt’- jen dezir’ nur al li,

donis li multe da kisoj ja nur al mi. Bona nokt’, bona nokt’, bona nokt’, bona nokt’.

Übersetzung des slovakaGedichtes “Vysoko Zornička” von N. N. 74 ins Esperanto durch Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-942-1893 (2013-11-28 22:57:44)

http://www.poezio.net/version?poem-id=942&version-id=,1893