1/1

N. N. 74,  N. N. 74,
Vysoko Zornička  Brilas stel’

translated by Joachim Gießner

1. Vysoko zornička, dobrú noc, Anička ešte vyšie nebe, Pán Boh daj aj tebe, ešte vyšie nebe, Pán Boh daj aj tebe.

Brilas stel’ de maten’, bona nokt’ al Helen’; kaj deziru nun Di’

2. Dobrú noc, dobrú noc, ale nie každému, len tomu dievčatku, čo ja chodím k nemu, len tomu dievčatku, čo ja chodím k nemu. bonan nokton al vi. Bona nokt’, bona nokt’- jen dezir’ nur al ŝi, nur al ŝi,

3. Dobrú noc, dobrú noc, ale nie každému, len tomu milému, len tomu milému, len tomu milému, Jankovi švárnemu. kie dum la nokt’ restadis mi. Bona nokt’, bona nokt’- jen dezir’ nur al li,

4. Dobrú noc, dobrú noc, ale len do Vianoc, po Vianociach týžde¨ zas ja do vás prídem, po Vianociach týžde¨ zas ja do vás prídem. donis li multe da kisoj ja nur al mi. Bona nokt’, bona nokt’, bona nokt’, bona nokt’.

Author of this slovaka poem is N. N. 74.

Arg-942-1892 (2013-11-28 22:45:47)

Ĝi estas slovaka popolkanto. Vidu ankaŭ: http: // projekty. infovek. sk/ pesnicky/ html_txt/ v/ v062. htm .

Translation of the slovaka poem “Vysoko Zornička” by N. N. 74 into Esperanto by Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-942-1893 (2013-11-28 22:57:44)

http://www.poezio.net/version?poem-id=942&version-id=,1892,1893