1/1

N. N. 01,

La Nikolao-kanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Gajaj estu ĉiuj ni, ĝoju ni pri nia Di’! Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Baldaŭ venos Nikola’!

Dum la nokto venos li, la teleron metas mi. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Baldaŭ venos Nikola’!

Kaj dormante sonĝas mi: Dolĉajn aĵojn donas li. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venas Sankta Nikola’!

Ekstarinte vidas mi, ) ke jam venis tiu ĉi. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venis Sankta Nikola’!

Ĉiuj devas danki lin, ĉar li regalegis nin. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venis Sankta Nikola’!

Traduko de la Germana poemo “Das Nikolauslied” de N. N. 01 en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-93-189 (2003-12-10 22:20:06)

http://www.poezio.net/version?poem-id=93&version-id=189