1/1

N. N. 01,  N. N. 01,
La Nikolao-kanto  Baldaŭ sopirata tag’
translated by Manfredo Ratislavo  translated by Joachim Gießner

Gajaj estu ĉiuj ni, ĝoju ni pri nia Di’! Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Baldaŭ venos Nikola’!

Baldaŭ sopirata tag’, Nikola’ kun sia ag’. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Dum la nokto venos li, la teleron metas mi. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Baldaŭ venos Nikola’!

Ŝuon mi pretigos ja, Ĝin plenigos Nikola’. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Kaj dormante sonĝas mi: Dolĉajn aĵojn donas li. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venas Sankta Nikola’!

Ofte nokte sonĝas mi, Kion eble donos li. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Ekstarinte vidas mi, ) ke jam venis tiu ĉi. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venis Sankta Nikola’!

Frue mi rigardos, ĉu Estos io en la ŝu’. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Ĉiuj devas danki lin, ĉar li regalegis nin. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venis Sankta Nikola’!

Nikola’, mi dankas vin, Ĉar vi tre ĝojigis min. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’. Nun jam venis Nikola’.

Translation of the German poem “Das Nikolauslied” by N. N. 01 into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-93-189 (2003-12-10 22:20:06)

Translation of the German poem “Das Nikolauslied” by N. N. 01 into Esperanto by Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-93-1224 (2012-10-10 22:50:59)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Joachim_Giessner . Kolekto de kanto-tradukoj troviĝas en http: // www. esperanto. de/ kantoj/ index-giessner. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=93&version-id=189,1224