1/1

N. N. 01,  N. N. 01,
Das Nikolauslied  La Nikolao-kanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Laßt uns froh und munter sein und uns in dem Herrn erfreun! Lustig, lustig, tralala-lala! Bald ist Niklausabend da!

Gajaj estu ĉiuj ni, ĝoju ni pri nia Di’! Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Baldaŭ venos Nikola’!

Dann stell’ ich den Teller auf, Niklaus legt gewiß was drauf. Lustig, lustig, tralala-lala! Bald ist Niklausabend da!

Dum la nokto venos li, la teleron metas mi. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Baldaŭ venos Nikola’!

Wenn ich schlaf’, dann träume ich: Jetzt bringt Niklaus was für mich! Lustig, lustig, tralala-lala! Heut’ ist Niklausabend da!

Kaj dormante sonĝas mi: Dolĉajn aĵojn donas li. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venas Sankta Nikola’!

Wenn ich aufgestanden bin, lauf’ ich schnell zum Teller hin. Lustig, lustig, tralala-lala! Nun war Niklausabend da!

Ekstarinte vidas mi, ) ke jam venis tiu ĉi. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venis Sankta Nikola’!

Niklaus ist ein guter Mann, dem man nicht g’nug danken kann. Lustig, lustig, tralala-lala! Nun war Niklausabend da!

Ĉiuj devas danki lin, ĉar li regalegis nin. Ĝoju, ĝoju, tralala-lala! Venis Sankta Nikola’!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 01.

Arg-93-188 (2012-10-11 09:11:25)

Vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Lasst_uns_froh_und_munter_sein .

Traduko de la Germana poemo “Das Nikolauslied” de N. N. 01 en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-93-189 (2003-12-10 22:20:06)

http://www.poezio.net/version?poem-id=93&version-id=188,189