1/1

N. N. 01,  N. N. 01,
Das Nikolauslied  Baldaŭ sopirata tag’

tradukita de Joachim Gießner

Laßt uns froh und munter sein und uns in dem Herrn erfreun! Lustig, lustig, tralala-lala! Bald ist Niklausabend da!

Baldaŭ sopirata tag’, Nikola’ kun sia ag’. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Dann stell’ ich den Teller auf, Niklaus legt gewiß was drauf. Lustig, lustig, tralala-lala! Bald ist Niklausabend da!

Ŝuon mi pretigos ja, Ĝin plenigos Nikola’. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Wenn ich schlaf’, dann träume ich: Jetzt bringt Niklaus was für mich! Lustig, lustig, tralala-lala! Heut’ ist Niklausabend da!

Ofte nokte sonĝas mi, Kion eble donos li. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Wenn ich aufgestanden bin, lauf’ ich schnell zum Teller hin. Lustig, lustig, tralala-lala! Nun war Niklausabend da!

Frue mi rigardos, ĉu Estos io en la ŝu’. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’.

Niklaus ist ein guter Mann, dem man nicht g’nug danken kann. Lustig, lustig, tralala-lala! Nun war Niklausabend da!

Nikola’, mi dankas vin, Ĉar vi tre ĝojigis min. Ĝoju, ĝoju, traleralera, Baldaŭ venos Nikola’. Nun jam venis Nikola’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 01.

Arg-93-188 (2012-10-11 09:11:25)

Vidu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Lasst_uns_froh_und_munter_sein .

Traduko de la Germana poemo “Das Nikolauslied” de N. N. 01 en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-93-1224 (2012-10-10 22:50:59)

Pri la tradukinto vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Joachim_Giessner . Kolekto de kanto-tradukoj troviĝas en http: // www. esperanto. de/ kantoj/ index-giessner. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=93&version-id=188,1224