1/1

Mu Du,  Mu Du,
Rigardo sur Nanjingon  Blick auf Nanjing
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Hausmann

Papava kamp’ en verdo lulas sin. Malsupre la rivero fluas. La kanto de la merloj ravas min. Ĉe la dekliv’ vilaĝ’ situas.

Goldamseln rufen sich verzückt und bang. Ein Mohnfeld, das im Grün sich wiegt. Tief unten zieht der Fluss. Am jähen Hang ein Dorf. Die Wirtshausfahne fliegt.

Sagao-riĉaj temploj kiel or’ briletas jen en suna lumo, kaj la tegmentoj altaj en la for’ disfluas en vespera fumo.

Vierhundertachtzig Tempel, sagenreich. Ein Blitzen hier und dort ein Glimmen. Und Dächer ohne Zahl, die hoch und weich im abendlichen Dunst verschwimmen.

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-938-1884 (2013-11-22 19:33:51)

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-938-1883 (2013-11-22 19:31:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=1884,1883