1/1

Mu Du,  Mu Du,  Mu Du,
Jiāngnán Chūn  Jiangnan Spring  Blick auf Nanjing
tradukita de N. N. 72  tradukita de Manfred Hausmann

Qiān lǐ yīng tí lù yìng hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí sì Duōshao lóu tái yān yǔ zhōng.

A thousand miles of oriole songs and red among the green Of wine flags flapping along the shore and in the hills Four hundred and eighty temples built by the Southern Court And how many pagodas in the land of mist and rain.

Goldamseln rufen sich verzückt und bang. Ein Mohnfeld, das im Grün sich wiegt. Tief unten zieht der Fluss. Am jähen Hang ein Dorf. Die Wirtshausfahne fliegt.

Vierhundertachtzig Tempel, sagenreich. Ein Blitzen hier und dort ein Glimmen. Und Dächer ohne Zahl, die hoch und weich im abendlichen Dunst verschwimmen.

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-938-1880 (2013-11-22 19:14:52)

Vidu  ankaŭ:  http: // www.

mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Anglan de N. N. 72.

Arg-938-1885 (2013-11-22 19:44:06)

Tiu ĉi laŭvorta Angligo de la poemo troviĝas en http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-938-1883 (2013-11-22 19:31:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=1880,1885,1883