1/1

Mu Du,  Mu Du,

Rigardo sur Nanjingon

Jiangnan Spring

tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de N. N. 72

Papava kamp’ en verdo lulas sin. Malsupre la rivero fluas. La kanto de la merloj ravas min. Ĉe la dekliv’ vilaĝ’ situas.

A thousand miles of oriole songs and red among the green Of wine flags flapping along the shore and in the hills Four hundred and eighty temples built by the Southern Court And how many pagodas in the land of mist and rain.

Sagao-riĉaj temploj kiel or’ briletas jen en suna lumo, kaj la tegmentoj altaj en la for’ disfluas en vespera fumo.

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-938-1884 (2013-11-22 19:33:51)

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Anglan de N. N. 72.

Arg-938-1885 (2013-11-22 19:44:06)

Tiu ĉi laŭvorta Angligo de la poemo troviĝas en http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=,1884,1885