1/1

Mu Du,  Mu Du,  Mu Du,
Blick auf Nanjing Jiāngnán Chūn  Jiangnan Spring

tradukita de Manfred Hausmann

tradukita de N. N. 72

Goldamseln rufen sich

verzückt und bang. Ein Mohnfeld, das im Grün

sich wiegt. Tief unten zieht der Fluss.

Am jähen Hang ein Dorf. Die Wirtshausfahne

fliegt.

Qiān lǐ yīng tí lù yìng

hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ

qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí

sì Duōshao lóu tái yān yǔ zhōng.

A thousand miles of oriole songs and red

among the green Of wine flags flapping along the shore and

in the hills Four hundred and eighty temples built by

the Southern Court And how many pagodas in the land of mist

and rain.

Vierhundertachtzig Tempel,

sagenreich. Ein Blitzen hier und dort ein

Glimmen. Und Dächer ohne Zahl, die

hoch und weich im abendlichen Dunst ver-

schwimmen.

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Germanan de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-938-1883 (2013-11-22 19:31:10)

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-938-1880 (2013-11-22 19:14:52)

Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

Traduko de la ĉina poemo “Jiāngnán Chūn” de Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852) en la Anglan de N. N. 72.

Arg-938-1885 (2013-11-22 19:44:06)

Tiu ĉi laŭvorta Angligo de la poemo troviĝas en http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=,1883,1880,1885