1/1

Mu Du,

Jiāngnán Chūn

Qiān lǐ yīng tí lù yìng hóng Shuǐ cūn shān guō jiǔ qí fēng. Nán cháo sì bǎi bā shí sì Duōshao lóu tái yān yǔ zhōng.

Verkinto de tiu ĉi ĉina poemo estas Mu Du (Du Mu, ∗803 – †852).

Arg-938-1880 (2013-11-22 19:14:52)

Vidu ankaŭ: http: // www. mountainsongs. net/ poem_.php? id= 839 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=938&version-id=,1880