1/1

Manfred Hausmann,

Aflikto

tradukita de Manfred Retzlaff

Kun taŭza kapharar’ solece staras mi. De la spegulo klar’,^{2} ho, kie restis ĝi?

Traduko de la Germana poemo “Gram” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-11-13.

Arg-932-1871 (2013-11-14 18:27:34)

http://www.poezio.net/version?poem-id=932&version-id=1871

2aŭ:

For de l’ spegulo klar’!

La prujn’, de kie ĝi?