1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Aflikto  Aflikto  Gram
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de Manfred Retzlaff

Kun taŭza kapharar’ solece staras mi. De la spegulo klar’,^{2} ho, kie restis ĝi?

Konfuza kapharar’ dependas nun de mi. De la spegulo klar’, ho, kie restis ĝi?

Lang hängt und wirr mein Haar herunter, Streif an Streif. Einst war mein Spiegel klar. Woher kommt jetzt der Reif?

Traduko de la Germana poemo “Gram” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-11-13.

Arg-932-1871 (2013-11-14 18:27:34)

Traduko de la Germana poemo “Gram” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-11-18.

Arg-932-1875 (2013-11-18 23:02:33)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-932-1870 (2013-11-14 18:30:16)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Li Tai-Bo. Pri tiu vidu la retejojn http: // www. aphorismen. de/ suche? f_autor= 6768_ Li-Tai-Po kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

2aŭ: For de l’ spegulo klar’! La prujn’, de kie ĝi?

http://www.poezio.net/version?poem-id=932&version-id=1871,1875,1870