1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Gram  Aflikto

übersetzt von Manfred Retzlaff

Lang hängt und wirr mein Haar herunter, Streif an Streif. Einst war mein Spiegel klar. Woher kommt jetzt der Reif?

Kun taŭza kapharar’ solece staras mi. De la spegulo klar’,^{2} ho, kie restis ĝi?

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-932-1870 (2013-11-14 18:30:16)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Li Tai-Bo. Pri tiu vidu la retejojn http: // www. aphorismen. de/ suche? f_autor= 6768_ Li-Tai-Po kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Gram” von Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2013-11-13.

Arg-932-1871 (2013-11-14 18:27:34)

http://www.poezio.net/version?poem-id=932&version-id=1870,1871

2aŭ:

For de l’ spegulo klar’!

La prujn’, de kie ĝi?