1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Aflikto  Gram

übersetzt von Manfred Retzlaff

Kun taŭza kapharar’ solece staras mi. De la spegulo klar’,^{2} ho, kie restis ĝi?

Lang hängt und wirr mein Haar herunter, Streif an Streif. Einst war mein Spiegel klar. Woher kommt jetzt der Reif?

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Gram” von Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 2013-11-13.

Arg-932-1871 (2013-11-14 18:27:34)

Verfasser dieses deutschen Gedichtes ist Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-932-1870 (2013-11-14 18:30:16)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Li Tai-Bo. Pri tiu vidu la retejojn http: // www. aphorismen. de/ suche? f_autor= 6768_Li-Tai-Po kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

2aŭ: For de l’ spegulo klar’! La prujn’, de kie ĝi?

http://www.poezio.net/version?poem-id=932&version-id=,1871,1870