1/1

Manfred Hausmann,

Gram

Lang hängt und wirr mein Haar herunter, Streif an Streif. Einst war mein Spiegel klar. Woher kommt jetzt der Reif?

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-932-1870 (2013-11-14 18:30:16)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Li Tai-Bo. Pri tiu vidu la retejojn http: // www. aphorismen. de/ suche? f_autor= 6768_Li-Tai-Po kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

http://www.poezio.net/version?poem-id=932&version-id=,1870