1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Malnova kastelĝardeno  Alter Schlossgarten

tradukita de Manfred Retzlaff

Sur la ŝtuparoj greso jen. Acer’ sin klinas al la ter’, neniu homo en malplena hal’.

Auf allen Treppen wuchert Gras. Der Ahorn neigt sich schwer. Verstummt der Glöckchenklang aus Glas. Die Halle leer.

Videblas tie granda lun’, ĝi supren levas sin. Neniu staras tie nun kaj vidas ĝin.

Groß aus der Nacht der Wipfelränder

hebt sich der Mond empor.

Doch niemand lehnt mehr am Geländer

und blickt empor.

Traduko de la Germana poemo “Alter Schlossgarten” de Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-931-1868 (2013-11-07 12:34:59)

Vidu  ankau:  http: // www. zeit. de/ 1953/ 49/

ein-alter-schlosspark .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-931-1867 (2013-11-07 13:01:53)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Tsui Lu.

http://www.poezio.net/version?poem-id=931&version-id=1868,1867