1/1

Manfred Hausmann,  Manfred Hausmann,
Malnova kastelĝardeno Alter Schlossgarten

translated by Manfred Retzlaff

Sur la ŝtuparoj greso jen. Acer’ sin klinas al la ter’, neniu homo en malplena hal’.

Auf allen Treppen wuchert Gras. Der Ahorn neigt sich schwer. Verstummt der Glöckchenklang aus Glas. Die Halle leer.

Videblas tie granda lun’, ĝi supren levas sin. Neniu staras tie nun kaj vidas ĝin.

Groß aus der Nacht der Wipfelränder hebt sich der Mond empor. Doch niemand lehnt mehr am Geländer und blickt empor.

Translation of the German poem “Alter Schlossgarten” by Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-931-1868 (2013-11-07 12:34:59)

Vidu ankau: http: // www. zeit. de/ 1953/ 49/ ein-alter-schlosspark .

Author of this German poem is Manfred Hausmann (∗1898-09-10 – †1986-08-06).

Arg-931-1867 (2013-11-07 13:01:53)

La poemo aperis en la libro “Hinter dem Perlenvorhang”, Gedichte nach dem Chinesischen von Manfred Hausmann, Verlag S. Fischer, 1954. Pri la poeto vidu ankau la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Manfred_Hausmann . Manfred Hausmann verkis tiun ĉi poemon laŭ poemo verkita de la ĉina poeto Tsui Lu.

http://www.poezio.net/version?poem-id=931&version-id=1868,1867