1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

La aĝo

tradukita de Manfred Retzlaff

La aĝo estas ĝentila vir’, Multfoje li petas pri enir’. Neniu diras: Eniru vi! Ekstere ne volas resti li. Subite li enigas sin, Krudulon oni nomas lin.

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-930-1869 (2013-11-11 12:46:41)

http://www.poezio.net/version?poem-id=930&version-id=1869