1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
La aĝo  Old age
tradukita de Manfred Retzlaff  tradukita de N. N. 71

La aĝo estas ĝentila vir’, Multfoje li petas pri enir’. Neniu diras: Eniru vi! Ekstere ne volas resti li. Subite li enigas sin, Krudulon oni nomas lin.

OLD age is courteous–no one more: For time after time he knocks at the door, But nobody says, “Walk in, sir, pray!” Yet turns he not from the door away, But lifts the latch, and enters with speed. And then they cry “A cool one, indeed!”

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-930-1869 (2013-11-11 12:46:41)

Traduko de la Germana poemo “Das Alter” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en la Anglan de N. N. 71.

Arg-930-1866 (2013-11-02 22:13:28)

Mi trovis tiun ĉi angligon de la poemo en la retejo http: // www. poetryconnection. net/ poets/ Johann_Wolfgang_von_Goethe/ 13899 . La tradukinto ne estas indikita.

http://www.poezio.net/version?poem-id=930&version-id=1869,1866